Podpora jazykového vzdělávání žáků 2. stupně Letištěm Praha.

Vloženo: 5.6.2017 | Autor: michal.slama| Zobrazeno: 329x | Zatím neupraveno

V dubnu 2017 byla uzavřena smlouva mezi Letištěm Václava Havla Praha a Sdružením PAR (sdružení založeno obcemi a městskými částmi na základě společných zájmů vyplývajících z provozu Letiště Praha).

Letiště Praha podpoří ve školním roce 2017/2018 náklady na výuku AJ rodilým mluvčím. Další forma podpory je určena na jazykový pobyt v zahraničí pořádaný školou. Tuto podporu nebude škola řešit přímo, ale budou si o ni žádat rodiče žáků na úřadech příslušných obcí. Vyplacení příspěvku na jazykový pobyt proběhne na základě potvrzení o jazykovém pobytu žáka (vystaví škola) a doložením pobytovém deníku (záznamu z programu pobytu, včetně fotodokumentace).

V září vycestuje 50 žáků naší školy na 7 denní jazykový pobyt do Worthingu. Žáci absolvují 12 výukových lekcí a budou ubytování v hostitelských rodinách. Po výuce je naplánován odpolední program v okolí Worthingu. Doufáme, že touto podporou se podaří přispět ke zlepšení úrovně jazykových schopností žáků ve spolupráci se zahraničními lektory.